i-lipo
Innowacyjny laser diodowy do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej
Zmieńmy winogrona w rodzynki!!!
Jak działa urządzenie i-lipo?
Pod wpływem działania wiązki lasera diodowego o długości fali 650-660 nm dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej w obrębie komórek tłuszczowych. Triglicerydy zawarte w komórkach tłuszczowych rozbijane są na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Metabolity transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane na energię. I-lipo działając tylko na adipocyty (komórki tłuszczowe) nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. I-lipo nie niszczy błon komórek tłuszczowych tylko w kontrolowany sposób znacznie zmniejsza ich zawartość i objętość.
Dodatkowo wykorzystywany laser biostymulacyjny umieszczany w okolicach węzłów chłonnych stymuluje układ limfatyczny, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych.
Światło zimnego lasera i-lipo głęboko przenika warstwy skóry i kieruje się na mitochondria komórek tłuszczowych, które otrzymują chemiczny sygnał do rozpadu. Efekty tego procesu można zobrazować porównując dojrzałe winogrona z rodzynkami. Już w trakcie trwania zabiegu komórki uwalniają triglicerydy i widocznie zmniejsza się ich rozmiar. Proces przypomina wysuszanie winogron.
Jak wygląda zabieg i-lipo?
Na wybraną okolicę zabiegową przykładane są cztery głowice emitujące wiązki laserowe, które prowokują rozpad triglicerydów. Na najbliżej położonych węzłach chłonnych umieszczane są głowice z laserem biostymulacyjnym usprawniającym transport triglicerydów z limfą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i towarzyszy mu jedynie odczucie delikatnego ciepła. Czas trwania zabiegu i-lipo uzależniony jest od wielkości obszaru i wynosi od 10 do 40 min.
Ile zabiegów i-lipo należy wykonać?
Zalecana jest sesja 6-12 zabiegów w odstępach 3 dniowych.
Z jakimi zabiegami można łączyć i-lipo?
I-lipo przynosi bardzo dobre rezultaty jako zabieg samodzielny. Pacjentom ze złożonym problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej lub cellulitu, procedurę i-lipo można łączyć z zabiegami laserowymi lub Maximus TriLipo. Po zabiegu wskazany jest wysiłek fizyczny, usprawniający metabolizm uwolnionych triglicerydów. Dzięki dużej ilości metod i urządzeń dostępnych w naszym centrum możemy stworzyć dla Państwa indywidualny program zabiegów.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- ciąża
- epilepsja
- choroby nowotworowe
- zioła i leki światłouczulające
- metalowe, silikonowe implanty (bezpośrednio w miejscu zabiegu)
- problemy dermatologiczne skóry
- choroby układu krążenia np. zakrzepica
- choroby autoimmunologiczne