Laser pikosekunodwy

 

Laser Discovery Pico

Laser działający w oparciu o najnowocześniejszą obecnie technologię pikosekundową wykorzystującą ultrakrótkie impulsy i charakteryzującą się zdecydowanie większą mocą. Dzięki temu urządzenie to zapewnia lepsze efekty leczenia, zwiększając jednocześnie wachlarz możliwości terapeutycznych, a także minimalizując odczucia bólowe i skracając czas wykonywanych zabiegów. Dzięki technologii pikosekundowej, zabiegi z wykorzystaniem tego lasera, mogą być wykonywane o każdej porze roku.

Laser ten osiąga moc szczytową 1,8 GW, która jest dwukrotnie większa od stosowanych dotychczas laserów medycznych. Efekt fotoakustyczny sprawia, że urządzenie działa wyłącznie na zmianę skórną lub pigment, nie naruszając tym samym okolicznych tkanek.

 Laser Discovery Pico, dzięki dodatkowej końcówce frakcyjnej umożliwiającej wykonywanie profesjonalnych zabiegów poprawiających strukturę skóry, pozwala na realizowanie różnego rodzaju zabiegów odmładzających. Dzięki ultrakrótkim impulsom produkowana jest zwiększona ilość kolagenu oraz elastyny, odpowiadających za elastyczność i młody wygląd skóry. Urządzenie pozwalające na laserowe usuwanie rozstępów oraz leczenie blizn potrądzikowych.

Efekt przed i po

Dzięki opatentowanej technologii możliwe jest rozbicie pigmentów na drobny pył, który układ odpornościowy może zdecydowanie łatwiej usunąć z organizmu. Stanowi to doskonałą alternatywą dla stosowanych dotychczas urządzeń rozbijających pył na granulki. Krótki czas trwania impulsu w znacznym stopniu zmniejsza poziom nagrzania powierzchniowych warstw skóry, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo zabiegu oraz doskonałą precyzję. Energia, która jest dostarczana za pomocą lasera do głębszych warstw skóry, powoduje silniejsze oddziaływanie na melaninę, a także na inne barwniki, co skutkuje zdecydowanie szybszym pozbyciem się niechcianych plam i innych zmian skórnych. Stosowanie tego lasera  w zabiegach odmładzających sprawia, że tkanki stymulowane są do autoregeneracji, co przekłada się z kolei na bardziej napiętą, mocniejszą i gładką skórę.

Efekt przed i po

Zabiegi realizowane z wykorzystaniem lasera są całkowicie bezpieczne, komfortowe i prawie bezbolesne. Rekonwalescencja pozabiegowa została w tym przypadku ograniczona do minimum. Dzięki temu osoby poddawane zabiegom nie muszą rezygnować z codziennych aktywności.

Laser pikosekundowy znajduje również zastosowanie w innych zabiegach, takich jak: usuwanie tatuaży, zmian barwnikowych i plam posłonecznych, a także laserowe usuwanie przebarwień z twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, czy redukcja melasmy. Laser ten charakteryzuje wyższy wskaźnik odczytywania barwnika, dzięki czemu zapewnia on większą skuteczność w usuwaniu kolorowych tatuaży.

Efekt przed i po

 

Innowacyjność, skuteczność oraz wielozadaniowość to jedne z wielu cech pozwalających określić ten laser. Obecnie jest to najlepszy picosekundowy laser II generacji. Urządzenie to skierowane jest do osób chcących usunąć różnego rodzaju zmiany barwnikowe, pozbyć się niechcianych tatuaży czy po prostu odmłodzić swój wygląd skóry. Działanie lasera oparte jest na podwojonej mocy ultrakrótkich impulsów, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania tkanek a pacjent ma gwarancję, że nie powstaną blizny. Dodatkowym atutem lasera jest jego nieinwazyjnosć. Znieczulenie miejscowe stosuje się jedynie w przypadku usuwania rozstępów bądź tatuaży. Zabiegi jakie wykonujemy przy jego pomocy są w pełni bezpieczne, szybkie, tak więc okres rekonwalescencji pozabiegowej pacjenta zostaje skrócony do minimum. Reasumując praca z laserem pikosekundowym to czysta przyjemność a zadowolenie pacjenta z efektów napędza nas do pracy.

Laserowe odmładzanie twarzy i usuwanie przebarwień to zabiegi skutecznie poprawiające kondycję i strukturę skóry. Oparte na innowacyjnej technologii ultrakrótkich impulsów.Wybierane są przez osoby, którym zależy na nienagannym wyglądzie skóry, które chcą wykonywać zabiegi laserowe przez cały rok, niezależnie od pory roku. Głównym celem zabiegu z wykorzystaniem lasera jest odmłodzenie skóry i przywrócenie jej promiennego blasku. Duża zaletą jest uzyskanie natychmiastowego efektu bez rekonwalescencji pozabiegowej. Specjaliści zapraszają także osoby chcące usunąć zmiany barwnikowe, przebarwienia, wszystkie kolory tatuażu czy też wyeliminować rozstępy.

Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej w Międzyzdrojachi Zielonej Górze, wyróżnia się serdecznym podejściem do każdego pacjenta oraz profesjonalizmem wpływającym na pełne bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów.

hifu