Zabieg Fotona 4D

 

Nasze Centrum jako jedna z pierwszych klinik w Polsce i jedyna w naszym regionie
oferuje zabieg laserem „FOTONA 4D”.

 

fotona 4d

 

Opis zabiegu Fotona 4D
Nowatorski zabieg Fotona4D to nieinwazyjny laserowy lifting twarzy. Wykonywany jest poprzez połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej. Są to kolejne użycia lasera Er:Yag – endolifting następnie lasera Nd:Yag – FraC3, Piano, oraz ponownie lasera Er:Yag – Superfacial. Uzupełniające się długości fal Er:Yag oraz Nd:Yag umożliwiają działanie lasera w głębokich, pośrednich oraz powierzchownych strukturach skóry. Fotona4D jest wykonywany zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy jak i wewnątrz jamy ustnej. Ten sposób przeprowadzania zabiegu pozwala na kurczenie się kolagenu w całej grubości skóry umożliwiając tym samym osiągnięcie trwałego ujędrnienia skóry oraz jej wypełnienia bez stosowania wypełniaczy.

 

Etapy zabiegu:

 1. Endolifting polega na ostrzeliwaniu wnętrza jamy ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Celem tego etapu zabiegu jest zwiększenie napięcia i elastyczności tkanek głębokich dolnej części twarzy. Daje to efekt spłycenia bruzd nosowo-wargowych.
 2. FraC3D polega na aplikowaniu na skórę impulsów lasera, tworzących zbiór równomiernie rozmieszczonych stref mikrouszkodzeń. Do efektów tego etapu zaliczamy: spłycenie drobnych zmarszczek, poprawa jakości skóry a także zwiększenie jej zagęszczenia.
 3. Piano, podczas którego naświetla się skórę światłem lasera na dużą głębokość . Uzyskujemy głęboki termolifting. Jego celem jest poprawa jakości i kondycji skóry oraz jej lifting.
 4. Superfacial jest to czwarty etap Fotona4D, który odbywa się na zasadzie wykonywania delikatnego peelingu laserowego. Superfacial jest dopełnieniem wcześniejszych trzech etapów zabiegu. Poprawia wygląd powierzchni skóry opierająca się przede wszystkim na jej rozświetleniu, zamknięciu porów oraz niwelowaniu drobnych nierówności.
  Zabieg trwa około godzinę.

W jakim celu wykonuje się Fotona 4D?

 • spłycenie zmarszczek,- wypełnienie bruzd wargowo-nosowych,
 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry,
 • poprawa kondycji i jakości skóry,
 • zwiększenie zagęszczenia skóry,
 • usunięcie nierówności,
 • zamknięcie porów,
 • rozświetlenie skóry.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?
Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana działaniu lasera jest zaczerwieniona. Do około 3 dni po zabiegu dochodzi do regeneracji skóry oraz złuszczenia martwego naskórka. Dlatego też przewidywany czas rekonwalescencji po Fotona 4D wynosi około 3-7 dni.

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta każdy z etapów Fotona 4D może być wykonany samodzielnie.

Twarz przed i po zabiegu

 

 

 

 

Fotoodmładzanie Skóry T3

FOTONA 4D

FOTONA6 SmoothLift

Liposukcja Laserowa

Depilacja Laserowa

Nadpotliwość

Odmładzanie Dłoni

Laserowe Leczenie Grzybicy Skóry I Paznokci

Redukcja Rozstępów

Laserowe Leczenie Blizn

Laserowe Leczenie Trądziku

Laserowe Leczenie Rumienia

Laserowe Zamykanie Naczyń

Usuwanie Zmian Skórnych

Peeling Laserowy

Dermabrazja Laserowa

Twinlight

Odmładzanie Frakcyjne

Laserowa Plastyka Powiek

Nieoperacyjny laserowy Endolifting powiek

Fotona Pico PQX

hifu