Adivive + Celltibator

Zabieg pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

Jedna z pierwszych klinik w Polsce

 

 

Potencjał komórek macierzystych

O potencjale komórek macierzystych mówi się od dawna. Odkrycie ich spektakularnych efektów terapeutycznych przyniosło istotny przełom w medycynie. Obecnie wykorzystuje się w je w różnych dziedzinach, w tym również w przypadku medycyny estetycznej i dermatologii. Doskonałe, i obecnie najlepsze, źródło komórek macierzystych stanowi tkanka tłuszczowa. Przy użyciu nowoczesnej technologii komórki te można łatwo pozyskać i wykorzystać celach terapeutycznych. Cała procedura jest praktycznie bezbolesna dla pacjenta – zarówno pobranie tkanki tłuszczowej, jak i transplantacja komórek macierzystych, odbywają się w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg pozyskiwania komórek macierzystych

Pozyskiwane z tkanki tłuszczowej komórki macierzyste stanowią rewolucyjną technologię, wykorzystywaną głównie w dziedzinie medycyny regeneracyjnej oraz biomedycyny. Odbudowują one skórę, stawy oraz różne inne tkanki, opóźniając także procesy ich starzenia.

 

Opis zabiegu

Oferowany przez nas zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych, wykonywany jest z równoległym zastosowaniem dwóch systemów: Adivive oraz Celltibator. Pierwszy etap stanowi pobranie tkanki tłuszczowej pacjenta. Otrzymywany w ten sposób preparat zostaje poddany separacji w systemie Adivive. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie koncentratu składającego się z młodych komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych. W kolejnym etapie zabiegu tkankę tłuszczową poddaje się obróbce enzymatycznej, wykorzystując tym samym system Celltibator oraz kolagenazę. Po półgodzinnej inkubacji następuje oczyszczanie preparatu za pomocą systemu Adivive, co skutkuje otrzymaniem gotowego do użycia koncentratu komórek macierzystych.

Zabieg pozyskiwania komórek macierzystych

Dzięki zastosowaniu dwóch systemów: Adivive oraz Celltibator, przeszczep pozyskanych w ten sposób komórek macierzystych w inne obszary ciała, odbywa się bez możliwości odrzucenia. W efekcie przyhamowany zostaje proces biologicznego starzenia się skóry. Ogromną zaletą pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej jest przede wszystkim ich wysoka żywotność (99%), co skutkuje długotrwałym  efektem terapeutycznym.

 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu:

  • odmłodzenie skóry,
  • leczenie chorób zwyrodnieniowych i ortopedycznych – iniekcje dostawowe,
  • likwidacja blizn, bruzd i zmarszczek,
  • regeneracja tkanek,
  • choroby neurologiczne,
  • modelowanie policzków, brody, łydek,
  • zahamowanie procesu wypadania włosów.

 

hifu