Wypłukanie tkanki tłuszczowej

 

 

Opis zabiegu Body Jet ®
Nietypowość zabiegu wynika z zastosowania metody WAL (water-jet assisted liposuction). Jest to sposób na wypłukanie tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem fizjologicznym. Podczas zabiegu poprzez małe nacięcie w skórze wprowadza się w tkankę tłuszczową kaniulę. Z końca kaniuli wyrzucany jest pod dużym ciśnieniem ukierunkowany pulsacyjny strumień. Przypomina ciśnieniową myjkę np. do samochodu. Roztwór wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne. Strumień ten ma odpowiednią moc i nie wywołuje rozrywani tkanek. Podczas infiltracji lekarz wykonuje kaniulą łagodne ruchy podobne do ruchu smyczka, a kaniula z łatwością prześlizguje się przez tkankę uwalniając komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Płynna praca kaniulą, bez stosowania siły, zapewnia bezpieczny przebieg zabiegu. Struktury ważne takie jak nerwy i naczynia krwionośne są po prostu przemieszczane przez strumień i w ten sposób nie doznają zniszczeń mechanicznych. Po spełnieniu swego zadania, podawany kaniulą płyn, jest natychmiast usuwany poprzez odessanie tą samą kaniulą. Równoczesne podawanie i odprowadzanie płynu do infiltracji ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu. Aplikowany płyn nie gromadzi się w tkankach, nie powoduje obrzęku i krwiaków. Możliwość uniknięcia uszkodzenia naczyń krwionośnych powoduje, że w trakcie zabiegu utrata krwi jest minimalna. Zabieg też umożliwia uzyskanie wyjątkowego poziomu komfortu pacjentów i efektywność zabiegu. Technika zabiegu skraca czas zabiegu względem klasycznej liposukcji oraz ogranicza przykre dolegliwości po zabiegu, a także znacząco skraca okres rekonwalescencji. Pacjent po zabiegu Body Jet nie wymaga hospitalizacji. Samopoczucie w trakcie i po zabiegu jest bardzo dobre i może zaraz po wizycie w klinice bez obaw wrócić do domu. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w asyście anestezjologa.

 

Przed zabiegiem
Pacjent przygotowywany jest do zabiegu w sposób typowy. Ze względu na to, że, zabieg jest zasadniczo wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent może przyjmować płyny, aby uniknąć odwodnienia. Przygotowanie do zabiegu zawiera podstawowe testy laboratoryjne oraz konsultację lekarską w celu wykluczenie przeciwwskazań. W celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa pacjenta prowadzi się także okołozabiegową profilaktykę antybiotykową.

 

Rezultaty 
Skuteczność zabiegu w zakresie ilości i jakości odessanego tłuszczu jest lepsza niż w innych metodach. W przypadku pacjentów bez, lub z niewielką nadwagą, jest możliwe odessanie nawet sześciu okolic anatomicznych. Górna i dolna część brzucha, biodra oraz talia mogą być poddane modelowaniu w trakcie jednego zabiegu. Tak samo obie strony ud, kolan, oraz rejonu łydek.
W okresie pozabiegowym, konieczne jest stosowanie odpowiednich chłonnych opatrunków i ubrania uciskowego, co zapobiega powstawaniu krwiaków oraz obrzęków, a dodatkowo przyspiesza i poprawia zrastanie się tkanek. Nie przeszkadza to pacjentowi w wykonywaniu lekkich, codziennych czynności zwykle już następnego dnia po zabiegu. Kontrola po zabiegu przeprowadzana jest w ciągu tygodnia, po trzech tygodniach oraz po kilku miesiącach. Specjalna odzież uciskowa powinna być noszona przez okres od czterech do sześciu tygodni. Pacjenci są zazwyczaj zdolni do pracy po okresie kilku dni, w zależności od konkretnego przypadku. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych możliwe jest tak szybko, jak pacjent nie odczuwa przy nich żadnego dyskomfortu. Po około 10 dniach po zabiegu należy wdrożyć specjalne masaże drenażowe poprawiające gojenie w obszarach poddanych zabiegowi.

 

body jet

body jet

 

 

 

Body Jet

I-Lipo

Maximus TriLipo

Thermolifting Zaffiro

Vanquish

EmBody

hifu