Laserowe usuwanie blizn  i blizn potrądzikowych

 

Rodzaje blizn:
Zanikowa (atroficzna) – widoczna w postaci niewielkiego zagłębienia na powierzchni, nieregularna, ale o wyraźnych granicach, kolorze zwykle jaśniejszym od otaczającej, zdrowej skóry, ze względu na brak komórek barwnikowych oraz melaniny w jej obrębie po zadziałaniu promieni słonecznych nie opala się jak reszta ciała; powstają najczęściej w przebiegu trądziku lub po przebytej ospie.
Przerostowa – uniesiona względem otaczającej, zdrowej skóry i zwykle od niej jaśniejsza, podobnie jak odmiana zanikowa; jest wyraźnie odgraniczona, nieregularna, fragmenty sąsiadujące bezpośrednio ze zdrową skórą sprawiają wrażenie jakby wpełzały w jej obręb.
Bliznowce (keloidy) – rozwijają się u osób szczególnie predysponowanych do zwiększonej aktywności komórek tkanki łącznej, nie tylko w wyniku urazu lub jako zejście pierwotnych zmian chorobowych, ale też samoistnie; wytworzona blizna wyglądem do złudzenia przypomina odmianę przerostową. Niekiedy różnicę można zauważyć w znacznym uniesieniu ponad otaczająca skórę oraz w tendencji do zwiększania rozmiarów w ciągu kilku miesięcy lub lat, czego nie obserwuje się w przypadku typowych blizn zanikowych oraz przerostowych.

 

Podział blizn ze względu na przyczynę:

  • potrądzikowe
  • pourazowe (m.in. pooparzeniowe, po skaleczeniach, po samookaleczeniu, po pogryzieniach przez psy)
  • pooperacyjne

 

Efektem działania lasera frakcjonującego jest likwidowanie blizn dzięki ablacji przerośniętej tkanki do poziomu zdrowej skóry. Możliwość modelowania tkanki jest bardzo efektywna, a okres gojenia skóry wynosi 3 – 7 dni.

laserowe leczenie blizn trądzik

laserowe leczenie blizn

leczenie usuwanie blizn

 

 

 

 

 

Fotoodmładzanie Skóry T3

FOTONA 4D

FOTONA6 SmoothLift

Liposukcja Laserowa

Depilacja Laserowa

Nadpotliwość

Odmładzanie Dłoni

Laserowe Leczenie Grzybicy Skóry I Paznokci

Redukcja Rozstępów

Laserowe Leczenie Blizn

Laserowe Leczenie Trądziku

Laserowe Leczenie Rumienia

Laserowe Zamykanie Naczyń

Usuwanie Zmian Skórnych

Peeling Laserowy

Dermabrazja Laserowa

Twinlight

Odmładzanie Frakcyjne

Laserowa Plastyka Powiek

Nieoperacyjny laserowy Endolifting powiek

Fotona Pico PQX

hifu