Przełom w laseroterapii. Pikosekundowe usuwanie tatuaży, przebarwień i rostępów

 

1. Mogłoby się wydawać, że na rynku medycyny estetycznej wszystko już było, tymczasem Państwo wprowadzają do swojej oferty zupełnie nową technologię laserową. Co to za technologia?

Mowa o rewolucyjnym na rynku laserze Discovery Pico, którego od niedawna można znaleźć w ofercie naszego Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej. Innowacyjność tej technologii polega przede wszystkim na jego niespotykanej dotąd mocy. Laser ten działa w oparciu o ultrakrótkie impulsy i ma aż dwukrotnie większą moc od stosowanych dotychczas urządzeń, stając się tym samym najsilniejszym w swojej klasie laserem wykorzystywanym między innymi do usuwania tatuaży, przebarwień i rozstępów. Dzięki dodatkowej końcówce frakcyjnej, można wykonywać także zabiegi odmładzające skórę i poprawiające jej strukturę.

2. W przypadku jakich wskazań widzicie Państwo szczególnie możliwość wykorzystania tego lasera?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Discovery Pico wskazane są dla osób, chcących skutecznie usunąć zarówno powierzchniowe, jak i głębokie zmiany pigmentacyjne, blizny potrądzikowe, tatuaże, rozstępy, a także melasmę. Wskazaniem do zastosowania zabiegu z użyciem tego najmocniejszego na rynku lasera, jest także potrzeba usunięcia makijażu permanentnego oraz zredukowania zmarszczek i zrewitalizowania skóry. We wszystkich wymienionych przypadkach laser ten zdaje egzamin. Zabiegom może być poddawana tak naprawdę każda okolica ciała. W przypadku rewitalizacji skóry i redukcji zmarszczek, zabiegi wykonywane są na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.

3. Jak przebiega zabieg? Czy jest bolesny? Ile czasu trwa okres rekonwalescencji?

W większości przypadków nie jest nawet konieczne zastosowanie znieczulenia, gdyż zabieg niesie ze sobą prawie nieodczuwalne dolegliwości bólowe. Jedynie w przypadku usuwania tatuaży zaleca się, aby około godzinę wcześniej nałożyć krem znieczulający. Zabieg polega na naświetlaniu danego obszaru ciała dobraną wiązką laserową. Podczas usuwania blizn i rozstępów wiązka lasera uszkadza skórę w sposób kontrolowany, pobudzając jednocześnie jej naturalne procesy naprawcze. W przypadku zabiegów odmładzających, działanie lasera pobudza fibroblasty do produkcji kolageny i elastyny, poprawiając tym samym strukturę skóry i zapewniając jej młody wygląd. Z kolei podczas zabiegu związanego z usuwaniem tatuażu i makijażu permanentnego, ultrakrótki impuls lasera rozbija pigment barwnika na drobny pył. Wszystkie zabiegi są całkowicie bezpieczne i trwają maksymalnie kilkanaście minut. Nie wymagają też rekonwalescencji pozabiegowej.

4. Dlaczego warto wybrać Discovery Pico?

Przede wszystkim dlatego, że jest to najsilniejszy na rynku, pikosekundowy laser II generacji, o wszechstronnym zastosowaniu. Daje szybkie i zadowalające efekty. Pacjenci Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej decydują się na zabiegi wykonywane z zastosowaniem lasera Discovery Pico, między innymi dlatego, że nie są one bolesne i pozwalają powrócić do codziennych czynności niemalże natychmiast.

 

 

hifu